תביעה בשל רשלנות רפואית בהריון ולידה

סיבוכים סביב ההריון והלידה עלולים להוביל לנזקים לאם ו/או לעובר. לעתים מדובר בתוצאה של רשלנות רפואית. תביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה נפוצות למדי. תביעות אלו עוסקות לרוב בנזקים קשים ביותר המלווים את הילדים וממילא את בני משפחותיהם, למשך כל ימי חייהם. לעיתים, כאמור, הנזקים יכולים היו להימנע, אילו היו נוקטים הרופאים באמצעים המתחייבים לאור תלונות הנבדקות וממצאי הבדיקות שנעשו.

 

דקה וארבעים על רשלנות רפואית בהריון ולידה מאת עורך דין אביחי דר

 

סוגי הנזק במקרי רשלנות בהריון או בלידה

אנו נתקלים לא אחת בנזקים קשים ביותר מסוג שיתוק מוחין (CP), שיתוק ע"ש ERB, לידת ילוד מת עקב אספיקציה (תשניק, חוסר בחמצן) במהלך הלידה. גם נזקים ליולדת כגון: תסחיף ריאתי (PE), פגיעה ברחם, פגיעה בסוגרים וכיו"ב, הינם נזקים שכיחים במקרים של רשלנות רפואית סביב הלידה.

מקרה מיוחד של רשלנות רפואית במהלך ההריון הוא מקרה של הולדה בעוולה, בו לא איבחנו במהלך ההריון כי העובר סובל מסינדרום גנטי ו/או מום כלשהו וזכות ההורים לבקש את הפסקת ההריון בגין כך נשללה. בנסיבות שכאלו עומדת להורים זכות תביעה לקבלת פיצוי שאמור לשקף נזקי הילד וצרכיו עד תום תוחלת חייו.

ביצוע מעקב לקוי במהלך ההריון

אנו נתקלנו ונתקלים במקרים בהם מעקב ההריון אחר היולדת היה לקוי, ולא נעשו הבדיקות המתאימות לצורך איתור הבעיה וטיפול בהריון כב"הריון בסיכון", תוך מתן הטיפול והמידע המתאים. מקרים נוספים הם ניהול לידה לקוי, שגרם לנזקים קשים ליילוד. כמו כן נתקלנו במקרים של רשלנות בלידה או בביצוע גרידה שהסתיימו עם נזקים לרחם, גרימת הידבקויות באיבריה הפנימיים של האם והופעת תסמונת אשרמן.

מקרים שכיחים של רשלנות רפואית במהלך ההריון או הלידה

שיתוק מוחין (CP), שיתוק ע"ש ERB, נזקי אספיקציה, לידת תינוק פג כשניתן היה למנוע הפגות, דימומים מוחיים, PVL, פגיעה באיברי העובר, אי אבחון מומים התפתחותיים ו/או תסמונת גנטית בעובר, פגיעה ברחם, פגיעה בשחלות, פגיעה בסוגרים, תסחיף ריאתי של יולדת (PE), תסמונת אשרמן ועוד.

תביעות רשלנות רפואית בגין נזקים לאם או לעובר סביב ההריון או הלידה, כרוכות בד"כ בפיצוי של מיליוני שקלים, בהתאם להיקף הנזקים המוכחים. אנו ממליצים לפנות ולהתייעץ במקרים אלו עם עורך דין המתמחה במקרי רשלנות רפואית בהריון ולידה, על מנת שיבחן האם הייתה במקרה שלך רשלנות המזכה בפיצויים כספיים.

לסיכום, מקרי רשלנות רפואית סביב ההריון והלידה אינם אירוע נדיר. לידת ילד פגוע הסובל ממומים מולדים, תסמונת גנטית שלא אובחנה (כגון- תסמונת דאון או תסמונת די-ג'ורג') או מנזקים שהתרחשו סביב הלידה כגון תשניק וחוסר חמצן לעובר, כמו גם נזקים ליולדת עקב מעקב הריון או לידה לקויים (כגון-קרעים חמורים, דימום ואובדן רחם או חלילה פטירה), עשויים להצדיק תביעת רשלנות רפואית לצורך קבלת פיצוי כספי. במידה שחווית רשלנות בהריון או בלידה, פני אלינו לייעוץ לא מחייב ואנו נבחן זכאותך לפיצוי כספי.

מידע נוסף :

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp