פיצוי בשל איחור באבחון אפנדיציט לבחור בשנות הארבעים לחייו

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין נקבע, כי גבר בן 40 שאובחן באיחור כסובל מאפנדיציטיס (דלקת של התוספתן), יפוצה בסכום של כ-300,000 ש"ח על ידי בית החולים שלא אבחן ושלא טיפל בזמן בדלקת. הנפגע יוצג על ידי עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר המתמחים בתביעות רשלנות רפואית.

במקרה זה פנה הגבר למיון בית חולים פריפרי, בשל תלונות על כאבים עזים שהופיעו באופן פתאומי בבטנו הימנית התחתונה אך שוחרר לביתו מבלי שנעשו הבדיקות הנדרשות ותוך התעלמות מסימני דלקת בבדיקות המעבדה שנלקחו. לא חלף זמן רב והמטופל חזר למיון בית החולים, עם החמרה נוספת במצבו ורק אז אובחן כסובל מדלקת של האפנדיציט. בניתוח שנעשה לו התגלה שתוכן התוספתן המזוהם התפזר כבר בחלל בטנו של התובע בשל התנקבות התוספתן. בתביעה נטען כי אבחון במועד כנדרש, היה מונע ניקוב התוספתן והפגיעה בתובע.

בית החולים בכתב הגנתו הכחיש כל אחריות למקרה וטען כי טיפל בתובע ללא כל דופי, אולם בית המשפט לא התרשם מטענות בית החולים בית והציע לשלם לתובע 300,000 ש"ח פיצוי בשל איחור באבחון אפנדיציט וכך היה.

הפרמטרים שנלקחו בחשבון לצורך הערכת כספי הפיצוי של התובע

לצורך פיצוי התובע נלקחו בחשבון מספר פרמטרים כדלקמן: גילו של התובע, היקף הפגיעה שנגרמה לו בשל הרשלנות, ההשפעה של הפגיעה על תפקודו של התובע בעבודה (אם בכלל) ובכלל בתפקוד היומיומי, הוצאות רפואיות ואחרות בשל הפגיעה וכן הכאב והסבל, הצער ועגמת הנפש שהיו מנת חלקו של התובע.

לאור כל אלו, ובשים לב לכך שמדובר בהסדר פשרה (במקרה זה הציע בית המשפט סכום השווה ל-75% מסכום הנזק המלא לו היה זכאי התובע אילו היה מקבל פסק דין לטובתו), הציע בית המשפט לפצות התובע בסכום של 300,000 ש"ח כאמור.

למידע נוסף על הנושא ר' הקישורים הבאים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
whatsapp
whatsapp
דילוג לתוכן