הרופאה סירבה לבדוק חולה בשל וסת - המטופלת תפוצה בשל איחור באבחון שרירן ברחם

בהסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין, נקבע כי לקוחה שיוצגה על ידי עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר תפוצה ב-350,000 ש"ח בשל נזקי גוף שנגרמו לה כתוצאה מאיחור באבחון שרירן (מיומה) ברחמה. בתביעה נטען כי רופאת הנשים, אליה פנתה התובעת במסגרת קופת החולים, סירבה לבצע לה בדיקת אולטרה סאונד בשל דמם וסתי. התובעת התלוננה בפני הרופאה על דימומים וגינלים ממושכים אך הרופאה לא ביצעה למטופלת בדיקה גניקולוגית מקיפה הכוללת אולטרה סאונד; בשל כך כשלה באבחנה. רק לאחר שפנתה המטופלת למיון בית חולים גדול במרכז הארץ ונעשה לה אולטרה סאונד, התגלה ברחמה שרירן (מיומה) ענק שהצריך ניתוח לכריתתו. בשל הניתוח לכריתת השרירן הענקי נגרמו למטופלת נזקים שיוריים.

פרופ' לרפואת נשים קבע בחוות דעתו כי צריך היה לאבחן השרירן בשלב מקדמי ועל ידי כך למנוע נזקים שיוריים לתובעת

לתביעת הרשלנות הרפואית צורפה חוות דעת של פרופ' לרפואת נשים, מומחה בעל שם בתחום שרירני רחם, שקבע כי בשל רשלנות רפואית של רופאת הנשים אצלה טופלה התובעת בקופת החולים, לא אובחן השרירן בזמן. האיחור באבחנה הצריך ביצוע ניתוח גדול ומורכב שהותיר המטופלת עם נזקים משניים. אבחון מוקדם יותר, קבע הפרופ', היה מאפשר טיפול שמרני ופחות אגרסיבי שלא אמור היה להותיר המטופלת עם כל נזק בלתי הפיך.

במסגרת ההליך המשפטי התגוננה קופת החולים וטענה כי לא נפל כל פגם בפעולת הרופאה ואף צירפה חוות דעת של רופא נשים בכיר שטען כי לא היתה כל התרשלות בטיפול בתובעת; אלא שאותו רופא שהגן על קופת החולים, "שכח" כנראה שבספר מקצועי שנערך על ידו, הופיעה המלצה חד משמעית לביצוע בדיקת אולטרה סאונד כחלק מבדיקה גניקולוגית תקינה- בדיוק כשם שנטען בתביעה. משהוצגה הסתירה בין דברי המומחה בחוות דעתו לקביעות בספרו, קיבלה קופת החולים את המלצת בית המשפט והתביעה נסגרה בהסדר פיצוי לטובת התובעת.

לקריאה נוספת על הנושא ראה גם:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
whatsapp
whatsapp
דילוג לתוכן