הזכות לפיצוי כספי בשל איחור באבחון סרטן

גילוי מאוחר של מחלת הסרטן עלול לפעמים לנבוע מחוסר תשומת לב של המערכת הרפואית לתלונות החולה ו/או ממצאי בדיקותיו, המגיעה כדי רשלנות רפואית באבחון סרטן והמזכה בפיצוי כספי. לפעמים התנהלות שונה, זהירה ומקצועית יותר, הייתה מביאה לתוצאה שונה, טובה יותר. הרבה פעמים מדובר ממש בהבדל בין חיים למוות! כך למשל במחלות כגון סרטן השד, סרטן המעי הגס, סרטן צוואר הרחם, גידולים שפירים בראש או בעמוד השדרה הגורמים ללחץ מתמשך על רקמות עצביות חיוניות וכדומה- אלמנט הזמן הוא קריטי וגילוי מוקדם עשוי להציל חיים ולמנוע נכות ונזקים בלתי הפיכים.

במידה שהתנהלות שונה- מקצועית וזהירה- של המערכת הרפואית הייתה מביאה לגילוי המחלה מבעוד מועד, לפני הופעת נזקים בלתי הפיכים ו/או בשלב מוקדם יותר בו ישנה אפשרות להחלים מן המחלה, ניתן לתבוע ולדרוש פיצויים כספיים.

היקף הפיצוי במקרה של איחור באבחון מחלת הסרטן

הפיצויים בשל גילוי מאוחר של מחלת הסרטן עשויים להיות בטווח של בין מאות אלפי למיליוני שקלים- תלוי בנסיבותיו של כל מקרה ומקרה.

חישוב הפיצויים בשל נזקי רשלנות רפואית דורש מיומנות רבה- גילו של הנפגע, כמו גם מצבו התעסוקתי לפני ואחרי המקרה, היקף הפגיעה הנובעת מהאיחור באבחון ובטיפול, כמו גם הקיצור בתוחלת חייו עקב כך- אלו ועוד משפיעים על גובה הפיצוי שיוענק.

בדרך כלל בלב תביעת רשלנות רפואית בשל איחור באבחון סרטן ניצבת השאלה מה היה קורה אילו היה המטופל מאובחן קודם- כאן נכנסים לתמונה נתונים סטטיסטיים המתייחסים לסיכוי השרידות ו/או החלמה בכל שלב ושלב. ככל שניתן להוכיח כי אבחון מוקדם היה משפר מצבו של המטופםל ומגדיל סיכוי החלמתו בצורה ניכרת, כך גובה הפיצוי ייפסק בהתאם לאובדן סיכויי ההחלמה, כאשר אבדן סיכוי החלמה של מעל 50% מזכה למעשה בפיצוי על מלוא הנזק שנגרם.

מתי לפנות לייעוץ עם עו"ד במקרה של איחור באבחון סרטן

במידה שהנכם חושדים כי ניתן היה לטפל טוב יותר ולזהות מוקדם יותר את מחלתכם או את מחלת יקירכם שנפטר (חס וחלילה), באפשרותכם לפנות לייעוץ משפטי לצורך בדיקת האפשרות לקבלת פיצויים כספיים. אנו בדיעה כי כל מקרה בו אובחנה מחלת סרטן בשל מתקדם מצדיק בירור וייעוץ- לא אחת אנו בוחנים תיקו הרפואי של המטופל לאחור ומגלים כי תלונות המרמזות על מחלת סרטן המתגבשת בגופו של המטופל, הופיעו כבר שנים קודם לאבחון הסרטן אצלו אך לא זכו לתשומת הלב הראויה ולא הובילו לבירורים הנדרשים מבעוד מועד. לפעמים בוצעו צילומים כגון סיטי או ממוגרפיה, שהדגימו סימני המחלה שנים קודם לכן אך פוענחו בצורה שגויה כתקינים. לכן, ההמלצה היא בכל מקרה של אבחון מאוחר לפנות לייעוץ עם עו"ד לרשלנות רפואית שייבחן האם האבחון נעשה בזמן או שמא באיחור כך שקיימת למטופל ו/או בני משפחתו זכאות לפיצויים בשל איחור באבחון מחלת הסרטן. 

יצירת קשר

לפניה מהירה
דילוג לתוכן