רשלנות רפואית בניתוח גב, מהי ? כל המידע במאמר הבא

היעדר הסכמה מדעת לניתוח גב עלולה להיחשב לרשלנות רפואית

רשלנות בניתוח גב, למרבה הצער, אינה אירוע נדיר. ניתוחי גב הם מן הניתוחים המסוכנים והמועדים לסיבוכים ביותר שישנם, אף יותר מכל ניתוח רגיל. העובדה שסביבת הניתוח מערבת מקומות כה רגישים כחוליות בגב, עשויה לגרום לנזקים קשים ובלתי הפיכים, גם אם הסיבה לניתוח הגב הייתה מינורית יחסית , או אף אם דובר בניתוח אלקטיבי (ניתוח שאיננו דחוף ומציל חיים), וגם אם חוסר תשומת הלב של המנתח היה רגעי. טעות אחת קטנה- יכולה לגרום לנזק גדול.

אי לכך, ידוע כי לא מומלץ למהר ולהיכנס לניתוח גב, אם הבעיה ממנה סובל החולה הינה קלה יחסית ואיננה משפיעה משמעותית על תפקודו היומיומי, כגון כאבי גב מפעם לפעם. בעניינים אלה חובה ורצוי, כמובן, להתייעץ היטב עם המנתח לפני הניתוח, ולעניין נטילת "ההסכמה מדעת" כדין יש חשיבות מכרעת במקרה זה. כידוע, היעדר קבלה של הסכמה מדעת לכל טיפול או ניתוח רפואי יוצר כיום עילת תביעה עצמאית של החולה כלפי הרופא , אם זה במסגרת עוולת הרשלנות, עוולת התקיפה, עוולת הפגיעה באוטונומיה או עוולה של הפרת חובה חקוקה (החובה המנויה בחוק זכויות החולה ליטול הסכמה מדעת לפני כל טיפול רפואי, ובכלל זה, כמובן, גם ניתוח גב).

רשלנות במהלך ניתוח גב

כמובן, לאחר שהחולה כבר נכנס לניתוח, לאחר ששקל העניין, התייעץ, ולאחר שהוסברו לו כל הסיכונים והסיבוכים האפשריים אל מול שיטות הטיפול האלטרנטיביות או אף האלטרנטיבה של היעדר טיפול, וכל זאת ביחס לתלונות המצדיקות ניתוח (ההורייה לניתוח)- לא תמיד כל סיבוך או נזק שנגרם במהלך הניתוח בגב יקים עילת תביעה ברשלנות בניתוח גב. לשם כך, יהיה צורך להוכיח כי המנתח פעל בצורה בלתי סבירה במהלך הניתוח, סטה מפרקטיקה רפואית מקובלת וידועה, וזה מה שגרם לנזקו של המנותח.

רשלנות רפואית בניתוח גב- מעקב לקוי אחר מצב החולה לאחר הניתוח

לעתים, הרשלנות תופיע במעקב לאחר הניתוח- מעקב לאחר ניתוח גב צריך להיות קפדני. היעדר מעקב אחר מצבו של המנותח בהתאוששות עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך. כך למשל, בשעות שלאחר הניתוח יכול להתפשט דימום אפידורלי בין החוליות בגב, שאם הוא איננו מאובחן בזמן, יכול לגרום חלילה לשיתוק (מלא או חלקית בגפיים התחתונות). חובת הזהירות של הרופא בניתוח גב אינה מסתיימת, אם כן, בסיומו של הניתוח, אלא נמשכת גם במעקב שלאחר הניתוח (וכאמור לעיל, מתחילה למעשה עוד לפני הניתוח, בשלב נטילת ההסכמה מדעת).

נפגעת מרשלנות רפואית בניתוח גב ? פנה לייעוץ עם עורך דין לרשלנות רפואית בניתוח !

מכל האמור לעיל, ברור כי מענה על השאלה האם התרחשה רשלנות בניתוח גב, דורש עיון מדוקדק בתיקים הרפואיים של החולה על ידי עו"ד הבקי בתחום הרשלנות הרפואית בניתוחים, שמצידו יסתייע ברופא בעל מומחיות בנוירוכירורגיית גב. רק ייעוץ משפטי ורפואי משולב זה יוכל לתת מענה לשאלה האם קיימת עילת תביעה ברשלנות בניתוח גב.הינך מוזמנ/ת לפנות אלינו לייעוץ על מנת שנבחן האם המקרה שלך הוא תוצאה של רשלנות רפואית בניתוח גב.

יצירת קשר

לפניה מהירה