שירותי עורך דין נחוצים לצורך קבלת פיצוי כספי על מקרה רשלנות רפואית. שכר טרחת עורך דין לרשלנות רפואית משולם על פי רוב באחוזים מהפיצוי, רק במידה שמתקבל פיצוי. כמה אחוזים לוקח עורך דין לרשלנות רפואית ומהם תנאי הסכם שכר הטרחה המקובלים ? כל התשובות בשורות הבאות:

שכר טרחה עורך דין נזיקין

שכר טרחת עורך דין המייצג נפגע בתביעה לפיצוי כספי בשל נזק גוף, נקבע בדרך כלל באחוזים מהפיצוי שיקבל הנפגע. כאן תוכל/י לקרוא על תעריף שכר טרחת עו"ד בתביעה לפיצוי כספי במקרה רשלנות רפואית וכן על תנאי ההסכם המקובלים לייצוג בתביעות אלו.

שכר טרחת עורך דין בתביעת רשלנות רפואית

בשונה מתביעת פיצויים בשל תאונת דרכים למשל, הוראות החוק אינן קובעות שכר טרחה עו"ד מקסימאלי אותו רשאי לגבות עורך דין המייצג בתביעה של רשלנות רפואית. למעשה מעבר להמלצות כלליות של לשכת עורכי הדין, אין עורכי הדין כפופים למגבלה בקביעת שכר טרחתם במקרים אלו.

הליך התביעה במקרים של רשלנות רפואית הינו הליך מורכב וארוך. ניהול ההליך, משלב הכנת תיק התביעה, ובהמשך ניהול ההליך בבית המשפט ועד סיומו בפסק דין או בפשרה, מחייב עבודה רבה, מעמיקה, שעות על גבי שעות, במשך שנים.

על פי הנהוג, שכר טרחתם של עורכי הדין המייצגים בתביעת רשלנות רפואית, נקבע באחוזים מהפיצוי, רק במידה שנפסק פיצוי, בפסק דין או בפשרה.

לפיכך, בהחלט יכול להיווצר מצב בו עורך הדין מנהל התביעה במשך שנים, משקיע עבודה רבה, ולא זוכה לקצור הפירות, במידה שהתביעה נדחית. מצד שני מאפשר הדבר לנפגעי רשלנות רפואית חסרי אמצעים לקבל יומם בבית המשפט.

יחד עם זאת, הפיצוי במקרים של תביעות רשלנות רפואית נע בטווח של בין מאות אלפי למיליוני שקלים, כך שזכייה בתביעה תניב לעורך הדין, ברוב המקרים, שכר ראוי עבור עבודתו.

כמה אחוזים לוקח עורך דין רשלנות רפואית ?

כאמור, נהוג לקבוע את שכר טרחתו של עורך הדין באחוזים מהפיצוי, רק במידה שמתקבל בסופו של דבר פיצוי. בהחלט ניתן למצוא דרישות שונות לשכר טרחה, אצל עורכי הדין השונים. באופן כללי, תעריף שכר הטרחה נע בין 20% ל-30% מהפיצוי, בתוספת מע"מ.

כל עוד עורך הדין הדורש שכר טרחה ברף הגבוה, הינו בעל יכולות מקצועיות ראויות, הרי שדרישתו לגיטימית, שכן רמתו המקצועית של עורך הדין בהחלט משפיעה על גובה הפיצוי שהלקוח, נפגע הרשלנות הרפואית, יקבל בסופו של דבר, אם בכלל. לעניין זה חשוב להדגיש שבתביעות של רשלנות רפואית אין טבלאות פיצוי כמו בתאונות דרכים או בחלק מהסדרי הביטוח השונים (כגון- הביטוח הלאומי, ביטוחי נכות שונים וכו'). את הרשלנות, כמו גם את היקף הנזק שנגרם לנפגע, ואת הפיצוי המתאים, יש להוכיח בראיות, וככל שעורך הדין מקצועי יותר, כך גדל הסיכוי לתוצאה טובה יותר ולפיצוי גבוה יותר.

שכר טרחה מקובל של עורך דין לרשלנות רפואית

כמו בכל שירות או מוצר, כך גם כשמדובר בשירותים של עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, לעתים "הזול הוא היקר"- בחירת עורך דין שדורש שכר טרחה נמוך מהמקובל, עלולה לעלות ללקוח ביוקר, בין אם בקבלת פיצוי נמוך משמעותית מזה שיכול היה לקבל אילו בחר בעורך דין איכותי ו"יקר" יותר (לעתים מדובר בהבדלים של מאות אלפי שקלים ואף יותר), ובין אם במחיר של דחיית התביעה ללא כל פיצוי !

המלצתנו היא, כמו בכל תחום בחיים, לבצע "סקר שוק", להתייעץ עם עורכי דין ולבחור במי שהתרשמתם שהוא המתאים עבורכם, בשים לב לשיקולים שהוצגו לעיל.

אנו מתמחים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בכל התחומים. במידה שחווית רשלנות רפואית אל תהסס/י לפנות אלינו לייעוץ.

יצירת קשר

לפניה מהירה
דילוג לתוכן