האם לבחור עורך דין רשלנות רפואית מתל אביב ?

עורכי הדין גיא נסים ואביחי דר מסבירים האם קיימת עדיפות לבחור עורך דין רשלנות רפואית מתל אביב והמרכז, גם במחיר של ריחוק גאוגרפי ממקום מגורי הלקוח – התובע הפוטנציאלי.

האם העובדה שעורך דין רשלנות רפואית הוא מתל אביב צריכה להיות שיקול לבחירתו ?

במרוצת השנים נתקלנו לא אחת בלקוחות מאזורים רחוקים מהמרכז, שהעדיפו לשכור שירותי עורכי דין רשלנות רפואית מתל אביב והמרכז, מתוך אמונה שעורך דין כזה הינו מצליח ומקושר וישיג עבורם את הפיצוי המקסימאלי.

בעניין זה חשוב לציין בכנות, כי מיקומו הגאוגרפי של עורך הדין, בין אם זה תל אביב, ירושלים או חיפה, כשלעצמו ודאי אינו מבטיח שום הצלחה בתביעת רשלנות רפואית.

לעניין השיקול של הצלחה הנלמדת מפאר מגדלי המשרדים בהם נמצאים משרדיהם של עורכי דין לרשלנות רפואית מאזור המרכז, הקנקן אינו מעיד על תוכנו.

גם העובדה שעורך הדין יושב בתל אביב או במרכז, אינה הופכת אותו למקושר. כל עורך דין לרשלנות רפואית יכול ליצור קשרים מול הקולגות המייצגים את הצד השני, גם אם עורך הדין הוא מחיפה או מירושלים, שכן עורכי הדין המייצגים את הרופאים בתביעות אלו הם בדרך כלל אותם משרדים במשך שנים, ועבודה משותפת וארוכת שנים מולם, היא שיוצרת את הקשרים ואת ההיכרות מניהול תיקים משותפים קודמים.

באופן דומה, גם השופטים בערכאות השונות הדנים בתיקים אלו, הם בדרך כלל אותם שופטים. כך שמספיק שעורך דין מתמחה בתביעות רשלנות רפואית, כדי שהוא יוכל ליצור היכרות חשובה עם הקולגות שממול, וכן יכיר את דרכי עבודתם ואופן ניהול ההליך של השופטים הדנים בתיקים אלו בערכאות השונות.

לסיכום נקודה זו- לא המיקום של עורך הדין הוא הקובע, אלא מידת מקצועיותו, התמחותו וניסיונו.

מעוניין בעורך דין רשלנות רפואית מתל אביב אבל חושש מהמרחק ?

לעתים עולה חשש שמא המרחק מביתו של הלקוח הפוטנציאלי המעוניין לתבוע בשל רשלנות רפואית למשרדו של עורך דין הנמצא באזור המרכז, יקשה עליו את ניהול התביעה. המרחק כלל לא צריך להוות שיקול מכמה סיבות:

  • במסגרת תביעת רשלנות רפואית, מהרגע שהלקוח חותם על טופסי הייצוג של עורך הדין, כל הטיפול בתיק עובר לעורך הדין ולמעשה עורך הדין אינו צריך נוכחות פיסית של הלקוח במשרדו בהמשך, למעט ביקור אחד או שניים נוספים לצורכי חתימה על תצהירים וכד'. כך שמדובר בטירחה מינורית מצד הלקוח, אם זוכרים שבממוצע הליך רשלנות רפואית נפרש על פני 3-5 שנים.
  • כידוע, ישראל היא מדינה קטנה עם מרחקי נסיעה קצרים. תמיד גם ניתן לתאם פגישה בשעות שיותר נוחות ללקוח המגיע מרחוק (שעות נטולות פקקים וכד'). בנוסף, משרדנו נמצא במרחק הליכה של מספר דקות מתחנת רכבת ישראל סבידור-מרכז בת"א, אליה מצטלבות כמעט כל רכבות הנוסעים בישראל. כך, למשל, לקוחות המגיעים מערים לאורך החוף, מנהריה בצפון ועד אשקלון בדרום, יוכלו להגיע במהירות ברכבת הנוסעת לאורך החוף, בלא צורך להחליף רכבות. זאת ועוד, לטובת הלקוחות המגיעים מגוש דן, משרדנו נמצא גם במרחק הליכה של דקות בודדות מתחנת הרכבת הקלה "אבא הלל" של הקו האדום.
  • בעידן של היום ניתן לקיים פגישות עבודה, לשלוח ולחתום על מסמכים ולגבות עדויות באמצעים דיגיטליים, שאינם מצריכים נוכחות פיסית במשרדו של עורך הדין (או אולם בית המשפט במקרים המתאימים). כוונתנו לשיחות ועידה, שיחות זום ודיוני היוועדות חזותית.
  • מאחר שהנתבעים בתביעות רשלנות רפואית הינם על פי רוב גופים מוסדיים כמו המדינה (משרד הבריאות הוא הבעלים של בתי חולים ומרפאות רבות) וכן קופות חולים שונות, ניתן כמעט תמיד לבחור באיזה בית משפט בארץ להגיש התביעה. לכן, יכול שעורך דין מתל אביב יבחר להגיש תביעת רשלנות רפואית לבית משפט בירושלים, משיקולים אסטרטגיים, כך שגם מבחינה זו- המיקום הפיזי של משרדו של עורך הדין אינו רלבנטי למקום בו ייערכו הדיונים בתיק.
  • על פי רוב, נוכחות התובע באולם בית המשפט בדיונים אינה נדרשת (אלא אם מתקיימים דיוני הוכחות- אירוע נדיר למדי הקורה במיעוטן של התביעות). לעתים, נסגרים תיקים בפשרה או בגישור מבלי שאפילו התקיים קדם משפט בעניינם בבית המשפט.

בשורה התחתונה, אם בחרת בעורך דין רשלנות רפואית מהמרכז, לאחר שהתרשמת שזה עורך הדין המתאים עבורך, המרחק לא יפריע לניהול התביעה.

קישורים רלבנטיים:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp
דילוג לתוכן