איש חכם אמר פעם כי אדם "עשיר" הוא אדם בעל עיניים, שיניים, ידיים ורגליים. שיניים הם אחד מהאיברים הכי רגישים בגופנו שכן הן משמשות אותנו לחיתוך וללעיסת המזון. נדירים הם האנשים שמעולם לא נזדקקו לסתימה, עקירה או טיפול שורש. כיום גם רבים הם הילדים ובני הנוער שנדרשים לטיפולי יישור שיניים. אך מה קורה כאשר רופא השיניים התרשל בתפקידו ועקר את שן הבינה או גרם לשיתוק חלקי בשפה? ומה קורה כאשר רופא השיניים פגע בעצב בפנים במהלך זריקת ההרדמה? על רשלנות רפואית בטיפולי שיניים, במאמר שלפניכם.

על רופאי שיניים חלה חובת זהירות בדיוק כמו על כל רופא אחר. מקרים אפשריים של רשלנות רפואית בטיפול בתחום רפואת השיניים הם כאשר רופא השיניים איננו קורא נכון את הצילום הפנורמי של השיניים לפני הטיפול, יישור שיניים שלא צלח בעקבות רשלנותו של האורתודנט, אובדן של שיניים בשל אבחנה רפואית שגויה, זריקת הרדמה שגרמה לשיתוק בעצבי הפנים, נסיגת חניכיים קשה בשל ביצוע לקוי של גשר ועוד אינספור מקרים. מתי המקרים יוגדרו כרשלנות רפואית? כאשר רופא השיניים הפר את חובת הזהירות אשר מוטלת עליו, והנזק המוכח שנגרם למטופל נוצר כתוצאה ישירה ממעשיו או ממחדליו של רופא השיניים, כלומר קיים קשר סיבתי ישיר. בנוסף, קיימת חובה על רופא השיניים להסביר למטופל לפני הטיפול על מהות הטיפול, דרכי ביצוע והשלכות אפשריות. אי מתן הסבר שכזה לפני טיפול שגרם לנזק עשוי גם כן להיחשב לרשלנות רפואית.

אם אתם חשים כי נפגעתם מרופא השיניים וכי נגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנותו, גשו בהקדם לעו"ד המתמחה ברשלנות רפואית, על מנת שיחליט האם קיימת לכם עילה לתביעה. לאחר הגשתה של התביעה, יבדוק בית המשפט, בין היתר, את התנהלותו של רופא השיניים והאם פעל במסגרת פעולותיו של רופא השיניים הסביר. אם בית המשפט יקבע כי הרופא חרג ממבחן הרופא הסביר, וכי כתוצאה מכך נגרם לכם נזק, יוגדר המקרה כ"רשלנות רפואית" ויזכה אתכם בפיצויים כספיים.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.

יצירת קשר

לפניה מהירה
דילוג לתוכן