עורך דין לתביעות רשלנות רפואית- תשובות לשאלות

  1. עמוד הבית
  2. »
  3. עורך דין לתביעות רשלנות רפואית- תשובות לשאלות

Last updated on March 21st, 2018 at 09:58 am

מחפש מידע על רשלנות רפואית- הגעת למקום הנכון

ריכזנו עבורך מידע רב בנושא רשלנות רפואית. אל תהסס/י לפנות אלינו לייעוץ לגבי המקרה הפרטני שלך.

לאור מורכבות ההליכים של תביעות רשלנות רפואית, יש לשכור עורך דין המתמחה בתביעות רשלנות רפואית, שכן זהו עו"ד בעל המומחיות המתאימה לטפל בסוג תביעה זו של רשלנות רפואית. מומלץ לשכור שירותיו של עורך דין בעל ניסיון בתחום של רשלנות רפואית ונזקי גוף.

תביעה בגין רשלנות רפואית שהתרחשה בזמן הילדות, ניתן, עקרונית, להגיש עד 7 שנים אחרי הגיעו של הקטין לגיל 18, כלומר עד הגיעו לגיל 25. עם זאת, ישנם מקרים יוצאים מן הכלל ויש לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

שיתוק או פגיעה בעצבים המותניים לאחר הרדמה אפידורלית הינו אירוע די נדיר עקב כללים ברורים עלפיהם מחוייבים הרופאים המרדימים לפעול בעת ביצוע הדרמה אפידרולית או ספינלית. במידה שנגרם למטופל נזק עצבי לאחר ביצוע הרדמה אפידרולית או ספינלית, בהחלט יש מקום לבחון האם מדובר ברשלנות רפואית של הרופא המרדים.

לא כל כישלון בצינתור לב מהווה רשלנות רפואית. יש לבחון את נסיבות התיק על מנת לדעת האם כישלון הצינתור נבע מהתנהלות בלתי סבירה של הצוות המצנתר, ורק אם כן, ניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית על הצינתור שנכשל. לעומת זאת, במידה שאדם לא מופנה לצנתור לב והוא חווה בשל כך התקף לב, עלול להוות הדבר רשלנות רפואית בטיפול בהתקף לב המזכה בפיצוי כספי.

על מנת להצדיק הגשת תביעה ברשלנות רפואית על איחור באיבחון גלאוקומה, יש לבחון האם ניתן היה לאבחן או לטפל בהתפתחות הגלאוקומה מוקדם יותר, בצורה שהייתה מונעת את הנזק לצמיתות עימו נותר המטופל. לשם כך, יש לפנות לייעוץ משפטי ורפואי משולב של עורך דין ורופא עיניים.

מדובר בשאלה כללית מדי. באופן עקרוני רשלנות רפואית בלידה אשר גרמה נזקים קשים ליילוד, למשל כתוצאה מאספיקציה (ירידה באספקת חמצן למוח) מוערכת במליוני שקלים עקב הנזק הקשה שנגרם במקרים אלו (נכויות מוטוריות ו/או שכליות קשות) ונוכח הצורך לדאוג לפיצוי ליילוד לאורך כל תוחלת חייו.

ניתוח פלסטי הינו ניתוח רפואי לכל דבר וככזה כפוף לדיני הרשלנות הרפואית. גובה הפיצוי נגזר מנסיבותיו של כל מקרה ומקרה, כגון טיב הפגיעה, גובה הנכות, במידה שנותרה, ועוד.

החוק איננו קובע נוסחה מוגדרת או רף עליון לפיצוי בתביעות רשלנות רפואית. סכום הפיצוי הנקבע על ידי בית המשפט מורכב ממרכיבים רבים ושונים, מושפע מנסיבות כל מקרה ומקרה ויכול לנוע מעשרות אלפי ועד עשרות מיליוני שקלים.

ניתן להגיש תביעה נגד מדא (מגן דוד אדום), כפי שניתן כנגד כל גורם רפואי, אם האיחור בשליחת אמבולנס למקום האירוע נבע מרשלנות, ואם כתוצאה מכך נגרם נזק למטופל.

במידה שאכן התרחשה רשלנות רפואית של הצוות הרפואי או הסיעודי בבית האבות בטיפול באם, שגרמה למות האם, ניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד בית האבות.

יש לבחון האם פרע הכתף נוצר כתוצאה מניהול רשלני של הלידה. באם כן, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית במקרה של תינוק שנולד עם פרע כתף.

הפיצויים במקרים של שיתוק מוחין (Cerebral palsy -CP) עקב רשלנות רפואית בהריון ו/או בלידה, הינם מהגבוהים שנפסקים. נתונים כגון דרגת שיתוק המוחין וכפועל יוצא מידת תלותו של הנפגע בזולת, משפיעים על גובה הפיצוי שייפסק. באופן כללי ניתן לומר שהפיצויים במקרים של שיתוק מוחין (סיפי) בעקבות רשלנות רפואית, נעים בטווח שבין 5,000,000 ש"ח ל-14,000,000 ש"ח. במידה שילדכם סובל משיתוק מוחין לאחר הריון ו/או לידה, הינכם מוזמנים לפנות אלינו לצורך ייעוץ ובירור האם מדובר בשיתוק מוחין (סיפי-CP) על רקע רשלנות רפואית בהריון ו/או בלידה.

זיהום בבית חולים הוא סיבוך נפוץ יחסית ואיננו נובע בהכרח מרשלנות רפואית. כמו כן, סוג הזיהום והסיבות לו משתנים ממקרה למקרה. לכן, על מנת לבחון האם הזיהום בבית החולים היה עקב רשלנות רפואית, יש לפנות לעורך דין הבקי בתחום הרשלנות הרפואית.

לידת ילד פגוע יכולה להיות על רקע של רשלנות במעקב ההיריון (מום שניתן וצריך היה לאבחן במהלך ההיריון) או על רקע של רשלנות בביצוע הלידה שגרמה לפגיעה. מובן שיכול להיות גם שהפגיעה הייתה בלתי נמנעת ואין כל גורם רשלן ואזי אין זכות תביעה. את הבדיקה אם יש עילת תביעה או לא רצוי לבצע אצל עו"ד הבקי בתחום.

אם נפגעת מרשלנות בצינתור, ניתן להגיש תביעה הן נגד הרופא המצנתר והן נגד בית החולים שבו נערך הצינתור.

שתפ/י באמצעות: