מהי רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי, כמו כל ניתוח אחר, עלול להסתיים עם נזקים ליולדת ו/או לתינוק. ביצוע הניתוח הקיסרי דורש מיומנות של הרופא המנתח, על מנת לחלץ את העובר בהצלחה, ללא פגע בעובר או באם. לעתים הנזק בניתוח קיסרי נגרם ליולדת, באם למשל נפגעים איברי הרבייה הפנימיים שלה תוך כדי הניתוח לחילוצו של העובר. לפעמים הרשלנות היא בעצם ההחלטה לבצע (או לא לבצע) ניתוח קיסרי או עיכוב בביצועו.

מקרים שכיחים לרשלנות בניתוח קיסרי

חשוב לציין שלא כל סיבוך בניתוח קיסרי נחשב לרשלנות המזכה בפיצוי כספי. הרפואה בכלל, ועולם הניתוחים בפרט, אינם חפים מטעויות ולא כל טעות נחשבת לרשלנות. יחד עם זאת, תהיה זו חוסר אחריות שלא לפנות לעו"ד על מנת לברר האם הניתוח הקיסרי הסתבך בשל רשלנות. להלן מספר מקרים העלולים לרמז על רשלנות:

  • דימום שמתפתח כתוצאה מפגיעה בכלי דם במהלך הניתוח הקיסרי או מסיבה אחרת. במקרה שכזה חובה לאבחן הדימום הפנימי במהירה אחרת יכול ויגרום הדבר לנזק ליולדת ואף לסכן את חייה. במידה שנגרם דימום שלא זוהה במועד, ונגרם בשל כך נזק ליולדת, ייתכן וקיימת לאישה עילת תביעה בשל רשלנות רפואית בלידה.
  • פגיעה בניתוח הקיסרי בעובר או באיברי הרבייה של האישה (ברחם ו/או בסוגרים), עלולה לרמז על פרקטיקה רפואית ירודה ורשלנית.
  • הימנעות מביצוע ניתוח קיסרי כאשר נתוני היולדת, מבנה גופה, ההיסטוריה שלה, מנח העובר ומיקומו וכו' חייבו לשקול ניתוח קיסרי. במקרה שכזה, במידה שהנזק לאם או לתינוק, יכול היה להימנע אילו נקטו בניתוח קיסרי, אזי עשויה להיות עילת תביעה בגין ההחלטה השגויה.
  • עיכוב בביצוע ניתוח קיסרי על אף סימני מצוקה של העובר ברחם או קשיים בחילוצו בלידה וגינאלית.
  • אי יידוע היולדת בדבר טכניקות הלידה המתאימות למצבה, לרבות יילוד בניתוח קיסרי.

רשימה זו הינה חלקית בלבד, וכמובן שהמציאות מייצרת מקרים שונים ומגוונים של ניתוחים קיסריים שנכשלים או של נזקים לתינוק או ליולדת עקב החלטה שגויה בקשר לניתוח קיסרי.

מתי מומלץ לפנות לייעוץ עם עורכי דין ?

אנו ממליצים לכל אישה אשר עברה ניתוח קיסרי כושל או סבורה כי צריך היה ליילדה בניתוח קיסרי וכי אילו היו עושים כך נזקיה או נזקי התינוק היו נמענים, לפנות לייעוץ עם עו"ד לרשלנות רפואית. עורך הדין יוכל לבדוק המקרה ולבחון האפשרות שהפגיעה נגרמה כתוצאה מרשלנות רפואית של הצוות הרפואי. רק ייעוץ של עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית יוכל לתת מענה לשאלה האם המקרה שלך מזכה פיצוי כספי בגין הנזקים שנגרמו בניתוח הקיסרי או בקשר איתו.

מהו הפיצוי הצפוי במקרים אלו ?

הפיצוי במקרה של רשלנות בניתוח קיסרי תלוי בחומרת הנזק שנגרם ליולדת ו/או לתינוק, כאשר מקרים בהם נותרה נכות קבועה, עשויים לזכות בפיצוי כספי גבוה של מאות אלפי שקלים ובמקרים חמורים- אף מליוני שקלים. אל תהסס/י ליצור עם משרדנו קשר, על מנת שנעריך עבורך את סיכויי התביעה (פגישת ייעוץ ללא עלות).

300,000 ש"ח פיצוי על רשלנות רפואית בניתוח קיסרי >

אולי יעניין אותך גם:

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp