1. עמוד הבית
  2. »
  3. תאונות שונות
  4. »
  5. שאלות ותשובות בנושא פיצוי כספי במקרי תאונות

שאלות ותשובות בנושא פיצוי כספי במקרי תאונות

Last updated on January 21st, 2019 at 07:38 pm

פיצוי כספי במקרי תאונות

אין חובה לבטח בניין משותף מפני נפילה של אדם במדרגות, אולם ועד הבית וכל דיירי הבניין צריכים לדעת שהם עלולים להיות חשופים לתביעת נזיקין, מצידו של הנפגע, במידה שהנפילה במדרגות התרחשה כתוצאה מרשלנות, הפרת חובה חקוקה, פגם במדרגות וכד'.

אם שברת את היד בנפילה במדרגות בניין, וניתן להוכיח רשלנות או הפרת חובה שגרמה לתאונה, התביעה צריכה להיות מוגשת, בין היתר, גם נגד ועד הבית ונגד כלל הדיירים המתגוררים בבניין ו/או בעלי הנכס.
 
טביעות בבריכה יכולות להיגרם כתוצאה מרשלנות של מציל, שלא ביצע את תפקידו ולא העניק מענה מקצועי ומהיר לילד הטובע בבריכה. יש לבחון את נסיבות המקרה הפרטני כדי לדעת האם אפשר יהיה לתבוע את המציל על רשלנות.
 
 גובה הפיצוי לאדם שנותר צמח לאחר טביעה בבריכה נגזר מגורמים רבים, ובהם אובדן כושר השתכרותו בהתאם למקצוע בו עסק, עלויות הטיפולים הרפואיים, התאמות דיור ועוד. מובן שבראש ובראשונה, על מנת לקבל פיצוי, יש להוכיח כי תאונת הטביעה נגרמה כתוצאה מרשלנות ו/או מהפרת חובה של גורם כלשהו, קרי מעוול.
 
במידה שאדם כבר מוכר כנכה צה"ל בגין פגיעה בשמיעה, ועם השנים חלה הידרדרות בשמיעתו, באפשרותו להגיש תביעת החמרה למשרד הביטחון לצורך הגדלת אחוזי נכותו בגין הפגיעה בשמיעה.
 
 לעיתים כן, במידה שמדובר בחייל בשירות חובה, שנפצע במהלך חופשה מאושרת.
 
שתפ/י באמצעות: