מידע על רשלנות רפואית בניתוחים, הריון ולידה, איחור באבחון סרטן

  1. עמוד הבית
  2. »
  3. מידע על רשלנות רפואית בניתוחים, הריון ולידה, איחור באבחון סרטן

Last updated on June 13th, 2018 at 12:44 pm

שאלות על רשלנות רפואית בהריון ולידה, בניתוחים, בטיפול ועוד.

קיבצנו עבורך שאלות נפוצות על רשלנות רפואית והשבנו בצורה מפורטת. אל תהסס/י לפנות לייעוץ על מנת לקבל כל המידע הנדרש עבורך.

במידה שסבלתן ו/או הנכן סובלות מסרטן המעי הגס או חלילה יקירתכן סבלה מהמחלה ונפטרה, עשוי הדבר לזכות בפיצויים כספיים בטווח של מאות עד מיליוני שקלים. יש להיוועץ בעורך דין הבקי בתחום זה. להרחבה לחץ כאן.

הליך הגשת תביעת רשלנות רפואית הינו השלב הסופי של שלב ההכנה של התביעה. הכנת התביעה דורש ידע וסניון רב בתחום הרשלנות רפואית. באופן כללי בשלב ההכנה של התביעה יגבה עורך הדין מהלקוח הנפגע ו/או בני משפחתו את פרטי המקרה. לאחר מכן יאתר עורך הדין את תיקיו הרפואיים של הנפגע במוסדות הרפואה השונים וכן מסמכים נחוצים נוספים. לאחר מכן ילמד עורך הדין את החומר שאותר, יבצע השלמות לחסרים ובסופו של תהליך יפנה להתייעצות עם מומחהרפואי מתאים ו/או מספר מומחים. לאחר מכן ינסח עורך הדין כתב תביעה בגין רשלנות רפואית. לכתב התביעה יצורפו חוות הדעת השונות ומסמכים נוספים.

מעבר לזכויות הניתנות למימוש במסגרת חוק הביטוח הלאומי, לפעמים קיימת אפשרות לקבל פיצוי נוסף בסדר גודל של מליוני שקלים, עקב לידת ילד פגוע- זאת בכל אותם מקרים בהם עקב טיפול רפואי שגוי במהלך מעקב ההריון או הלידה נגרם נזק ונולד ילד פגוע. כמו כן, ניתן לתבוע פיצויים כספיים גם במקרים בהם במהלך ההריון לא גילו הרופאים שהעובר אינו בריא, עקב החמצה של ממצאים בבדיקות הסקר השונות- כגון אולטרה סאונד, חלבון עוברי וכו', ונשללה מההורים האפשרות לבצע הפסקת הריון.

תביעות כספיות בעקבות רשלנות רפואית במהלך ההריון הן אמצעי לקבלת פיצויים כספיים לצורכי שיקום ומחייה של ילד שנולד פגוע עקב ניהול הריון כושל.

תביעות כספיות בעקבות רשלנות רפואית בלידה הן אמצעי לקבלת פיצויים כספיים לצורכי שיקום ומחייה של ילד שנולד פגוע או נזק גוף ליולדת עקב ניהול הלידה בצורה כושלת. לדוגמא- איחור בביצוע ניתוח קיסרי במצב של מצוקה עוברית יכול להוות רשלנות רפואית בלידה; כמו גם פגיעה ברחם או בסוגרים במהלך לידת וואקום אגרסיבית.

במידה שאדם עבר ניתוח כושל הוא רשאי בתנאים הקבועים בחוק להגיש תביעה לפיצוי כספי בעילה של רשלנות רפואית. השאלה האם קיימת לנפגע עילת תביעה עקב רשלנות בניתוח צריכה להיבחן קודם להגשת התביעה המשפטית על ידי עורך דין הבקי בדיני הרשלנות הרפואית. לכתב התביעה יש לצרף בין היתר חוות דעת מומחה אשר תבסס הטענה של ההתרשלנות בניתוח והשלכותיה. על עורך הדין להוכיח בפני בית המשפט גם את היקף הנזקים שנגרמו לנפגע עקב כישלון הניתוח.

ייתכנו מקרים שבהם גורמי הרפואה מתרשלים באבחון בזמן של דלקת התוספתן (אפנדיציטיס), וכתוצאה מכך, נקרע ("מתפוצץ") התוספתן בבטן ותוכנו הזיהומי מתפזר. זהו מצב מסכן חיים. לעתים הוא מסתיים בלא כלום ולעתים מסתיים אפילו במוות. ניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית אם אכן ניתן היה לאבחן מבעוד מועד את האפנדיציטיס ולכרות את התוספתן בטרם יתפוצץ.

תלונות חדשות על לחץ בחזה עלולות להצביע על התקף לב בפתח ומחייבות לפיכך ביצוע בירור מיידי על מנת לשלול מחלת לב פעילה. במידה שבעלך לא עבר בחדר המיון את הבדיקות הנחוצות ושוחרר לביתו ללא אבחנה וטיפול מתאימים, בהחלט קיימת אפשרות שיש לו עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בחדר מיון.

כעקרון בהיעדר נסיבות חריגות לא אמורים להשאיר שאריות שליה ברחם, אולם אם הושארו שאריות שליה זה לא אומר שמדובר ברשלנות רפואית. צריך לבדוק את נסיבותיו של כל מקרה ומקרה.
באופן עקרוני הבעיה עם השארת שארית שליה ברחם היא החשש שמא איחור בגילוי שארית השליה ברחם ו/או טיפול לקוי בהוצאת שארית השליה מהרחם עלולים להביא להידבקויות תוך רחמיות עקב תהליך פיברוטי ששארית השליה עוברת (נקרא גם בשם "תסמונת אשרמן"). הידבקויות תוך רחמיות בצורה קשה עלולות לעוות את מבנה הרחם ולפגוע ביכולת להרות או להביא לסיבוכי הריון עתידי כגון שליה נעוצה, הפלה, לידה מוקדמת, חוסר התפתחות של העובר וכו'.
במידה שהשאירו אצלך שארית שליה ברחם ואת סובלת כיום מהידבקויות תוך רחמיות- אנו ממלצים לפנות אלינו לייעוץ ראשוני לא מחייב לצורך בירור זכויותיך.

תביעה נגד בית חולים בגין רשלנות רפואית מצריכה מיומנות וידע רב. מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות מסוג זה.

בית חולים וולפסון בחולון הוא בית חולים ציבורי הנמצא בבעלות משרד הבריאות- מדינת ישראל. במידה שקיימת עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית, אין מניעה לתבוע את בית החולים כאשר הדרך הנכונה לעשות זאת היא באמצעות תביעה נגד משרד הבריאות בגין אחריות בעלים/מעסיק.

במידה שהקרע של צוואר הרחם נגרם כתוצאה משימוש בלתי סביר במכשיר הוואקום ו/או ביצוע מיותר או לקוי של הפרוצדורה, יכול ותהיה לך עילת תביעה נגד בית החולים בילינסון. במקרה זה התביעה תוגש בין היתר נגד שירותי בריאות כללית שהיא הבעלים של בית החולים וככזו חבה באחריות שילוחית/מעסיק/בעל חוזה בגין מעשי/מחדלי עובדיה/בעלי חוזיה.

באופן כללי התממשותו של סיבוך מוכר וידוע של מחלה, ובכלל זה דלקת ריאות, אינה מצביעה בהכרח על רשלנות רפואית אלא דווקא ההיפך- ואולם, ככל שניתן להצביע על מחדלים בהתמודדות הצוות הרפואי עם הסיבוך, ובעצם אי מניעת התממשותו בעקבות כשלים בלתי מחוייבים, יכול ותקום לעיזבון ולתלויים במנוח עילת תביעה נגד בית החולים. הינך מוזמן לפנות אלינו
לייעוץ מסודר בנדון.

הזדמן לנו לתבוע את בית חולים איכילוב מספר פעמים בתביעות בשל רשלנות רפואית. מדובר בבית חולים הנמצא בבעלות משותפת של עיריית תל אביב ושל מדינת ישראל- משרד הבריאות. מי שמבטח את בית החולים זו קרן ביטוח ממשלתית בשם "ענבל".

כעקרון במידה שהטיפול במיון היה רשלני, ניתן לתבוע את בית החולים מאיר, באמצעות שירותי בריאות כללית שהיא הבעלים/מפעילה של בית החולים, על רשלנות רפואית באבחון ובטיפול באירוע מוחי. כל זאת, כמובן, במידה שניתן להוכיח כי הסחרחורות הקשות אשר פקדו את בעלך היוו סימן של אירוע מוחי ההולך ומתפתח אצלו וכי אלמלא שוחרר מהמיון- שלא בצדק- ניתן היה למנוע או למזער תוצאות האירוע המוחי שפקד אותו למחרת. הינך מוזמנת לקרוא מאמר שפרסמנו בנושא רשלנות באבחון אירוע מוחי.

שתפ/י באמצעות: