נפגעת בשל תאונה בשטח פרטי ? קרא/י וברר/י אולי מגיע לך פיצוי כספי !

מהי תאונה בשטח פרטי שעשויה לזכות בפיצוי כספי?

תאונות בשטח פרטי עשויות להתרחש בכל עת. כל עוד אין המדובר במסיג גבול, מוטלת חובת זהירות על בעלי הקרקע ו/או מחזיקה כלפי המבקרים בה. במידה שנמצא כי הייתה רשלנות של בעל הקרקע או מחזיקה, ניתן להגיש תביעה נזיקית לפיצוי כספי. לעתים בעלי או מחזיקי השטח הפרטי מכוסים בגין תביעות אלו במסגרת פוליסת ביטוח צד ג', שנעשית כחלק מהסכם המשכנתא או השכירות של הנכס או נרכשת באופן פרטי.
תאונות שכיחות בשטח פרטי הן תאונות שמתרחשות באולמות אירועים או בקניונים (בגין רצפה רטובה, למשל, או מפגע אחר). כמו כן שכיחות תאונות שמתרחשות בשטח של בניין משותף: ילדים המשחקים בשטחו של הבניין המשותף או אנשים המבקרים בבניין, עשויים להיחשף לסיכונים של פגיעה עקב מכשול כזה או אחר הנמצא במקום (למשל- דלת זכוכית לא מסומנת, רמפה פרוביזורית, מדרגות מסוכנות וכו').
לסיכום, באם נפגעת בשל תאונה שהתרחשה בשטח פרטי ונגרם לך בשל כך נזק בחתי הפיך, מומלץ לפנות להתייעץ בנדון עם עו"ד לתביעות נזקי גוף (נזיקין) המתמחה בתביעות מסוג זה.

הצהרת מהימנות

מאמר זה נכתב על ידי עורכי דין חברי לשכת עורכי הדין בישראל, המתמחים בנושא המשפטי של המאמר. אנו משתדלים להיות אובייקטיבים, כנים ולא משוחדים בדעותינו, כמו גם להציג הדעות השונות הקיימות, אם קיימות. חלק מהמאמרים מכילים קישורים פנימיים למאמרים אחרים שנכתבו על ידי עורכי הדין וחלק מכילים קישורים למקורות חיצוניים. השתדלנו לבחור מקורות חיצוניים מהימנים ומקובלים בתחום. אנו ממליצים לקרוא את מדיניות הפרטיות והסודיות בה אנו נוקטים בעת השימוש באתר.
לפניה מהירה whatsapp whatsapp