מידע בנושא תביעות רשלנות רפואית​

  1. עמוד הבית
  2. »
  3. מידע בנושא תביעות רשלנות רפואית​

Last updated on July 25th, 2018 at 12:55 pm

מידע בנושא תביעות רשלנות רפואית

ריכזנו עבורך מידע בנושא רשלנות רפואית על דרך שאלות ותשובות. ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בנושא ואנו נשמח להשיב.

המקרה המדובר – אירוע פטירתו המצערת של הילד מוחמד גרייב- פורסם בחדשות ערוץ 2. את הוריו של הילד ייצגו עורכי הידן גיא נסים ואביחי דר. באותו מקרה בית חולים תל השומר התרשל בכך שנתן לילד במהלך הבדיקה תרופות שאסור היה לתת לו עקב מצבו הכללי (בעית לב). התרופות גרמו לילד לדום לב- הוא עבר החייאה אך נותר צמח ולאחר מספר חודשים הלך לבית עולמו. כפי העולה מהכתבה (לצפייה- לחץ כאן), דובר על רשלנות חמורה של בית חולים תל השומר שהודה בפני ההורים בסמוך לאירוע ברשלנות אך ניסה להתנער בהמשך מאחריותו במהלך המשפט, ללא הצלחה.

במידה שמדובר בניתוח שבוצע בבית חולים אסותא על ידי רופא שבחרת באופן פרטי, ניתן לתבוע הן את הרופא המנתח והן את בית החולים אסותא בו בוצע הניתוח- כנתבעים ביחד ולחוד. כמובן שלפני הגשת התביעה יש לוודא שיש עילת תביעה נגד המעורבים בשל רשלנות רפואית בניתוח. בירור שכזה יכול להיעשות על ידי עורך דין העוסק בתביעות רשלנות רפואית
. הבירור יכלול, בין היתר, התייעצות עם מומחה רפואי מתאים שיבחן האם מדובר בכישלון בלתי נמנע או אולי בכישלון שלא צריך היה לקרות אילו פעלו הרופאים בהתאם למקובל בניתוח מסוג זה.

בית חולים רמב"ם הינו בית חולים ציבורי הנמצא בבעלות המדינה. במקרה של רשלנות רפואית המתרחשת על ידי מי מרופאי בית חולים רמב"ם, בין אם בטיפול נמרץ ובין בכלל, ניתן לתבוע את הרופאים המעורבים באופן אישי וכן את הבעלים/מעסיק- היא המדינה (משרד הבריאות). בדרך כלל לא נהוג לתבוע הרופאים המעורבים ברשלנות באופן אישי וניתן להסתפק בתביעת המדינה הנושאת באחריות למעשי/מחדלי הרופאים.

בירור אפשרות לתביעה בשל רשלנות רפואית בהריון שגרמה ללידת ילד עם נזק מוחי מחייב מיומנות וניסיון. בשלב הראושני אנו פוגשים את הגורמים המעורבים, האם והאב בדרך כלל, ומראיינים אותם. לאחר מכן אנו פונים לקבל את כל המידע הנדרש לנו לצורך למידת המקרה, כולל תיקים רפואיים, בדיקות הדמיה וכו'. לאחר שלמדנו את עובדות המקרה, אנו פונים לייעוץ פרטני עם מומחה רפואי מתאים, בדרך כלל מומחה לרפואת נשים וכן מומחה לנוירולוגית ילדים. בסופו של תהליך ממושך אנו מגיעים למסקנה האם יש או אין מקום לתביעה.

התשובה לשאלה תלויה בנסיבות המקרה. לא נוכחנו לדעת לאחר בדיקה מעמיקה כי ניתן היה להקדים ולטפל בדלקת של חוט השדרה (מיאליטיס), ועל ידי כך למנוע או למזער הופתע נזקים נוירולוגים בלתי הפיכים. להרחבה קרא/י כאן.

ניתוחים לקיצור קיבה עלולים להסתבך ואף להסתיים במות המטופל חלילה. לא כל סיבוך או טעות בניתוח קיצור קיבה תיחשב לרשלנות אולם כל מקרה בו נגרם נזק למטופל בניתוח קיצור קיבה מצדיק לדעתנו בירור של עו"ד לרשלנות רפואית. להרחבה בנושא רשלנות רפואית בניתוחי קיצור קיבה- קרא/י כאן.

שתפ/י באמצעות: